150D225X9100B2T
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL
Catalog
Tantalum Capacitors
DataSheet
150D225X9100B2T PDF
Type Description
Series:TANTALEX®, 150D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100 V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)