T491V685M035ZT
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
DataSheet
T491V685M035ZT PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)