TCJD226M025R0100
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
DataSheet
TCJD226M025R0100 PDF
Type Description
Series:TCJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)