T540D157M010AH85107280
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
DataSheet
T540D157M010AH85107280 PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):55mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)