
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T525 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T525D337M006ATE025 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
ROTARY ENCODER OPTICAL 64PPR