
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T541 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 30 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T541X476K030CT8610 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
CAP TANT POLY 47UF 30V 2917
CONN HEADER VERT 5POS 2.5MM
15 MM, 32 PPR, 6.35 MM PLASTIC S
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM