
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T556 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 40 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Size / Dimension: | 0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.378" (9.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of T556B107M040AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 22UF 30V 2917
CAP TANT POLY 100UF 40V SMD
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 15V 41W
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH