
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 2.5 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 64 |
Current price of T540D477K2R5DH8605WAFL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 22UF 30V 2917
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVPECL
DC-DC POWER SUPPLY MODULE
FP TOSA -5-85 C,LC RECEPTACLE IS