
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T598 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of T598B157M006AHE070 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
CONN RCPT HSG MALE 10POS PNL MT
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT