
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 125mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T540D106M050BH6710 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
CAP TANT POLY 50UF 25V SMD
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER -2000V 5W