
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | vPolyTan™ T55 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | P |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of T55P106M6R3C0200 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 600UF 40V CHAS MNT
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0805
CRYSTAL 27.1200MHZ 16PF SMD
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS