
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of T540B686K004DH85107280 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHAS MT
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
CAP TANT POLY 8200UF 6V CHAS MNT
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
RF TX IC UHF 310-440MHZ 16LSSOP