TCJB156M025S0150
Description
CAP TANT POLYMER
DataSheet
TCJB156M025S0150 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:-
Tolerance:-
Voltage - Rated:-
Type:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Lead Spacing:-
Manufacturer Size Code:-
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
T540D156M0DT8610
T540D156M0DT8610
CAP TANT POLY 15UF 2917
T598D107M010AHS025
T598D107M010AHS025
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
T541X476K030DT8510
T541X476K030DT8510
CAP TANT POLY 47UF 30V 2917