
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POSCAP™ TPE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B2 |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 6TPE220MAPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1411
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
CONN PLUG MALE 3POS GOLD SOLDER