
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 2.5 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 128 |
Current price of T540D687M2R5CH8505WAFL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
10 UF, 63 VDC (105C), 42.21 VDC
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 48V 75W