F380J226MMAAH3
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0603
Catalog
Tantalum - Polymer Capacitors
DataSheet
F380J226MMAAH3 PDF
Type Description
Series:F38
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)