
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M55 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | M55 Module |
| Size / Dimension: | 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7 |
Current price of M550B108K025BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHAS MT
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHAS MT
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 96POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM