
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T521 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of T521D157M020AHE050 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
CAP TANT POLY 150UF 20V 2917
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
B401 7X5 BLK/YEL FUNNY SIGN
DC DC CONVERTER 5.2V 100W