02013J0R5BBWTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
Catalog
Thin Film Capacitors
DataSheet
02013J0R5BBWTR PDF
Type Description
Series:Accu-P®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.5 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25 V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)