
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-P® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.4 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0201ZK6R4BBWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603
CAP THIN FILM 2PF 50V 0805
CAP THIN FILM 12PF 50V 0805
RES 3.01K OHM 1/4W 1% AXIAL
CAP THIN FILM 6.4PF 10V 0201