
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 5.6 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06031K5R6CAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.8PF 100V 0603
CAP THIN FILM 22PF 50V 0805
CAP THIN FILM 7.5PF 100V 0805
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0603
TVS DIODE DO214AA
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP