
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06035K100FAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 47PF 25V 0805
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 0603
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
CAP THIN FILM 10PF 50V 0603
CIRCULAR
SQUARE FLANGE RECETACLE
CONN FERRULE 14AWG BLUE 500PC