
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08053K470JAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 0603
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
CAP THIN FILM 0.6PF 50V 0805
CAP CER 68PF 1.2KV C0G/NP0 1206
CAP CER 390PF 500V X7R 0805
CAP CER 5600PF 1.5KV X7R 2225
CAP THIN FILM 47PF 25V 0805