
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.6 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08055J0R6BAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.2PF 10V 0201
CAP THIN FILM 3.9PF 25V 0402
CAP THIN FILM 30PF 50V 0805
CAP CER 82PF 50V C0H AXIAL
CAP THIN FILM 0.6PF 50V 0805
CAP CER 0.012UF 16V X7R 1206
XTAL OSC XO 48.0MHZ 3.3V SMD