
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3.9 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HTC1005-1E-3R9-J-L5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 30PF 50V 0805
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0603
CAP THIN FILM 0.9PF 50V 0603
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
CAP THIN FILM 3.9PF 25V 0402
RES MF 1/2W 1% AXIAL
SINGLE END JUMPER 12" 26AWG SLAT