
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.7 pF |
| Tolerance: | ±0.035pF |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HTC1005-1E-R70-T35-L5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0201
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0603
CAP THIN FILM 1.4PF 100V 0603
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1812
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402