
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2.4 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06031J2R4BAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 18PF 50V 0805
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0603
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
CAP CER MLCC
CAP THIN FILM 2.4PF 100V 0603
CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 1206
INS. TOOL ADAP. ASSY, 2 ROW