
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 11 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06035J110FAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 3PF 100V 0805
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 0805
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
OSC MEMS 25.0000MHZ LVCMOS SMD
CAP THIN FILM 11PF 50V 0603