
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.2 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08055K0R2AAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
CAP THIN FILM 2.2PF 16V 0201
CAP THIN FILM 2.2PF 50V 0603
RES SMD 35.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 0805
OSC XO 156.25MHZ 1.8V LVDS
CIRCUIT BREAKER 3A