
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 5.6 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08051K5R6DAWTR\3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 8.2PF 50V 0805
CAP THIN FILM 0.9PF 100V 0805
CAP THIN FILM 6.2PF 100V 0603
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0805
CIRCULAR
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH