
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 5.6 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06035J5R6CAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 1.8PF 100V 0603
CAP THIN FILM 1.5PF 16V 01005
CAP THIN FILM 15PF 50V 0603
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
CAP THIN FILM 5.6PF 50V 0603
FIXED IND 47UH 205MA 2.3 OHM TH
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD