
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TFSQ0402 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1.5 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TFSQ0402C0H1C1R5WT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 15PF 50V 0603
CAP THIN FILM 3.3PF 50V 0805
CAP THIN FILM 2.7PF 100V 0805
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
CAP THIN FILM 1.5PF 16V 01005
SM 19/42 K MC GR