GKG6R086-05
Description
CAP TRIMMER SMD
DataSheet
GKG6R086-05 PDF
Type Description
Series:SURFTRIM® GKG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance Range:2 ~ 6pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:500 @ 1MHz
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C