GZC10100
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GZC10100 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:9 ~ 100pF
Adjustment Type:Top and Bottom
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Polycarbonate (PC)
Q @ Freq:200 @ 1MHz
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.449" (11.40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C