GAA3R513
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 0.35-3.5PF 250V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GAA3R513 PDF
Type Description
Series:AIRTRIM® GAA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:0.35 ~ 3.5pF
Adjustment Type:Side
Voltage - Rated:250 V
Dielectric Material:Air
Q @ Freq:5000 @ 100MHz
Size / Dimension:0.161" Dia (4.10mm)
Height - Seated (Max):-
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C