GFN12133
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 1-120PF 750V SMD
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GFN12133 PDF
Type Description
Series:PISTONCAP®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:1 ~ 120pF
Adjustment Type:Side
Voltage - Rated:750 V
Dielectric Material:Glass
Q @ Freq:250 @ 20MHz
Size / Dimension:0.312" Dia (7.92mm)
Height - Seated (Max):1.799" (45.70mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C