SGC3S300NM
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 8-30PF 500V SMD
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
SGC3S300NM PDF
Type Description
Series:SGC3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance Range:8 ~ 30pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:300 @ 25MHz
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C