GYA10000
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 2-10PF 100V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GYA10000 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:2 ~ 10pF
Adjustment Type:Top and Bottom
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Q @ Freq:1000 @ 1MHz
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C