GXD13000
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 2-13PF 100V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GXD13000 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:2 ~ 13pF
Adjustment Type:Side
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:1500 @ 1MHz
Size / Dimension:0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C