GKG3R015
Description
CAP TRIMMER 1-3PF 100V TH
DataSheet
GKG3R015 PDF
Type Description
Series:SURFTRIM® GKG
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance Range:1 ~ 3pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:300 @ 1MHz
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C