GUN1R200
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GUN1R200 PDF
Type Description
Series:PISTONCAP®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:0.3 ~ 1.2pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:500 V
Dielectric Material:Sapphire
Q @ Freq:4000 @ 250MHz
Size / Dimension:0.075" Dia (1.90mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.80mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C