MFR0623FTEV0140
VIGOR # :
646846
Description
14 R OHM 1% THOUGH HOLE RESISTOR
DataSheet
MFR0623FTEV0140 PDF
Part Status:Active
Resistance:14 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)