63ZLJ680M12.5X35
VIGOR # :
918650
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL TH
DataSheet
63ZLJ680M12.5X35 PDF
Type Description
Series:ZLJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.672 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.04 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)