VUJ221M1ETR-1010S
VIGOR # :
921932
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
DataSheet
VUJ221M1ETR-1010S PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:150 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)