VZH221M1VTR-0810CS
VIGOR # :
937754
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
DataSheet
VZH221M1VTR-0810CS PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:600 mA @ 100 kHz
Impedance:160 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)