CCD-B14E472M402K0AE
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CAP CER 4700PF 4KV Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CCD-B14E472M402K0AE PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C