800A470JT250XT
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0505
DataSheet
800A470JT250XT PDF
Type Description
Series:ATC 800A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)