TPLH-2R7/6.0WR10X20
Description
CAP 6F 2.7V THROUGH HOLE
DataSheet
TPLH-2R7/6.0WR10X20 PDF
Type Description
Series:TPLH-2R7
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):52mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 85°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C