SCAP,PBLL-0.47/5.4
Description
CAP 0.47F 5.4V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLL-0.47/5.4 PDF
Type Description
Series:PBLL
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:470 mF
Tolerance:-
Voltage - Rated:5.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):690mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:Wire Leads with Connector
Mounting Type:User Defined
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C