TPLC-3R8/200MR16X25
Description
CAP HYBRID 200F 3.8V T/H
DataSheet
TPLC-3R8/200MR16X25 PDF
Part Status:Active
Capacitance:200 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):70mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
Operating Temperature:-15°C ~ 70°C